Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułZłoto
Tytuł oryginalnyGold
Gatuneksurvival thriller
ReżyseriaANTHONY HAYES
ObsadaZAC EFRON, SUSIE PORTER, ANTHONY HAYES
ProdukcjaAustralia
Czas trwania96 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Trzymający w napięciu thriller o tym, jak daleko gotowi są posunąć się ludzie, aby chronić swoje bogactwo.

Kiedy dwóch przemierzających pustynię mężczyzn odkrywa Największy samorodek złota, jaki kiedykolwiek odnaleziono, dopada ich chciwość i wizja nieograniczonej fortuny. Szybko opracowują plan wydostania grudy złota i jej ochrony. Pierwszy z nich wyrusza po niezbędny sprzęt. Drugi walczyć będzie z przeciwnościami przyrody, dzikimi psami oraz tajemniczymi intruzami. A także z rosnącym przekonaniem, że został pozostawiony na pastwę losu.

Przeczytaj recenzje:

Fani Efrona i miłośnicy pustynnego postapo nie potrzebują więcej zachęt. Ale i wszyscy inni - mimo że wiedzą nie od dziś, że złoto zatruwa umysły, chciwość nie popłaca, Matka Natura zawsze upomni się o swoje, a żadne dzikie stworzenia nie są tak groźne jak sami ludzie - nie powinni żałować zainwestowania czasu w seans na dużym ekranie.


Dziennik.pl / Piotr Dobry

Dla fanów kameralnych produkcji o przetrwaniu oraz lubiących odkrywać nowe oblicza znanych aktorów. Brud, piach i żar wpisane w cenę.


Kusi na kulturę

„Złoto” to film urzekający przede wszystkim w kontekście posępnej atmosfery. Hayes prostymi – aby nie rzec oczywistymi – środkami buduje sugestywny klimat beznadziei spalanej w pustynnym słońcu.


FILMOŻERCY / Marcin Pietrzakowski

W pustynnej szkole przetrwania Zaca Efrona widać niezwykłą surowość. Nie jest to jedna z tych produkcji, które będą się starać romantyzować nam pustynną agonię, przedstawiać ją jako przygodę. Tutaj barwy kadru jak na wszechobecny lejący się z nieba żar, są dość chłodne, a zmierzają również ku coraz większej oszczędności, gdy szansa na przeżycie naszego protagonisty również spada. To obraz mocno dramatyczny i naturalistyczny.


MoviesRoom / Łukasz Kołakowski

Zobacz również: