Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułWRÓG DOSKONAŁY
Tytuł oryginalnyA perfect enemy
Gatunekthriller psychologiczny
ReżyseriaKiké Maíllo
ObsadaTomasz Kot, Athena Strates, Marta Nieto
ProdukcjaHiszpania / Francja
Czas trwania88 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot.

Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie…

„Wróg doskonały” to 88 minut mistrzowsko narastającego napięcia oraz znakomity debiut Tomasza Kota w zagranicznej produkcji i psychologicznym thrillerze. To również zaskakująca i wciągająca adaptacja powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”, której podjął się hiszpański reżyser Kiké Maíllo. Światowa premiera filmu miała miejsce na 53. MFF w Sitges.

Przeczytaj recenzje:

"Zagadkowy i niepokojący "Wróg doskonały" to aktorski popis Tomasza Kota w zupełnie nieoczekiwanym, mrocznym wcieleniu."


Magdalena Maksimium / KMAG

"88 minut mistrzowsko narastającego napięcia."


LA CRONOSFERA

"Athena Strates w roli femme fatale i nasz świetny Tomasz Kot jako tajemniczy architekt. Kto wygra grę pozorów?"


Marcin Radomski / KINOrozmowa

"„Wróg doskonały” to klasyczne dzieło „warstwowe”, w którym narracja stopniowo penetruje kolejne powłoki scenariusza, by nie tylko budować napięcie, ale i pozwalać widzowi na coraz intensywniejsze zagłębianie się w przedstawianą na ekranie historię."


Film.org.pl / Dawid Myśliwiec

"Wyśmienicie stworzona opowieść jest adaptacją powieści Amelię Nothomb, a kataloński reżyser Kiké Maíllo dodaje jej mrocznego pazura, umiejętnie prowadząc widza przez labirynt tajemnic i korytarze ludzkiej psychiki."


Movieway / Małgorzata Czop

"Reżyser Kiké Maíllo swoją sieć zarzuca dyskretnie i umiejętnie. Nieco podstępnie. W pułapkę, którą zastawia na nas wespół z aktorami, wpadamy niczym niewinne istotki w objęcia Szeloby."


Interia / Dagmara Romanowska

Zobacz również: