Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułW labiryncie
Tytuł oryginalnyL'uomo del labirinto
Gatunekthriller/ kryminał
ReżyseriaDonato Carrisi
ObsadaDustin Hoffman, Toni Servillo
ProdukcjaWłochy
Czas trwania130 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Donato Carrisi – autor światowych bestsellerów i laureat włoskiego Oscara powraca na wielki ekran z kryminałem „W labiryncie”. W rolach głównych – zdobywca Oscara Dustin Hoffman („Absolwent”, „Kwartet”, „Rain Man”) i Toni Servillo („Wielkie piękno”, „Oni”, „Dziewczyna we mgle”).

Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Z pomocą policyjnego profilera, doktora Greena (Dustin Hoffman), próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu – więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Równocześnie sprawcę próbuje odnaleźć bezkompromisowy detektyw Bruno Genko (Toni Servillo).
Potwór, który uwięził dziewczynę wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do umysłu Samanthy… Zaczyna się polowanie na oprawcę.

Przeczytaj recenzje:

„W labiryncie to bardzo dobrze napisany i przemyślany, rasowy thriller, który potrafi zaszokować, a nawet wzbudzić grozę. Jak najbardziej polecam.”


NAEKRANIE.PL / Robert Zaskórski

„Film Donato Carissiego – również autora książki, na której oparty jest scenariusz – to duchowy spadkobierca najlepszych przedstawicieli thrillera.”


FILM.ORG.PL / Kuba Koisz

„Carrisi zaskakuje, wprowadza zadziwiające twisity i skutecznie wodzi za nos. To mroczna opowieść o grze, który rozgrywa się w umyśle.”


MOVIEWAY / Małgorzata Czop

„Dobry kryminał to ponoć niezłe ćwiczenie dla naszej głowy. Dodatkowo pozwala rozwijać empatię, lepiej radzić sobie ze stresem oraz pokonywać lęki. Wycieczkę do kina na "W labiryncie" spokojnie można więc potraktować nie tylko jako rozrywkę, ale i pracę nad własnym rozwojem. Czy potrzeba lepszej wymówki?”


INTERIA / Dagmara Romanowska

Zobacz również: