Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułThe World Is Yours
Tytuł oryginalnyLe monde est à toi
GatunekKomedia
ReżyseriaRomain Gavras
ObsadaKarim Laklou, Isabelle Adjani, Vincent Cassel
ProdukcjaFrancja
Czas trwania94 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

François to drobny dealer narkotyków, który marzy o ustatkowaniu i małym domku na przedmieściach. Chłopak chce rzucić dotychczasowe, ryzykowne zajęcie i założyć mały, legalny biznes w Algierii. Ma już nawet przygotowane środki, które powierzył swojej mamie (rewelacyjna Isabelle Adjani). I tu zaczynają się kłopoty…

Okazuje się, że matka przegrała wszystkie jego oszczędności w kasynie. François zostaje zmuszony do powrotu na przestępczą ścieżkę. Z pomocą eks-dziewczyny, której miłość chce na nowo zdobyć i byłego partnera matki, gangstera o filozoficznym podejściu do życia (Vincent Cassel), podejmuje ostatnie zlecenie, które ma odmienić jego życie.

Przeczytaj recenzje:

„Francuska heist comedy to najlepszy film jakiego Guy Ritchie nigdy nie zrobił.”


INDIEWIRE / David Ehrlich

„Projekcja filmu w Cannes, zakończona dziesięciominutową owacją ze strony profesjonalistów, dziennikarzy i miłośników kina, potwierdza jedno: Gavras stworzył hit.”


MOVIESROOM.PL / Radek Folta

„Francuski reżyser w „The World Is Yours" udowadnia, że choć przestępstwo nie popłaca, czasem okazuje się wręcz histerycznie zabawne.” / Nowe Horyzonty


Marta Bałaga

„Brawurowe kino i popkulturowy orgazm. Całość jest trochę jak szalona jazda na torze wyścigowym. Chwila nieuwagi i tragedia gotowa, ale Romain Gavras mocno trzyma kierownicę, na metę dojeżdżając cały i zdrowy. Dzięki temu otrzymaliśmy urocze heheszki z gangsterki oraz miks klasycznych francuskich piosenek oraz rapu w soundtracku.”


TELEMAGAZYN / Krzysztof Połaski