Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułSZEF ROKU
Tytuł oryginalnyTHE GOOD BOSS
Gatunekkomedia /dramat
ReżyseriaFernando León de Aranoa
ObsadaJavier Bardem
ProdukcjaHiszpania
Czas trwania120 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchowąreakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji. „Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

To trzeci po „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (oficjalna selekcja festiwalu w Wenecji 2017) i „Poniedziałkach w słońcu” wspólny film wielokrotnie nagradzanego reżysera Fernanda Leóna de Aranoy oraz laureata Oscara© Javiera Bardema.

Przeczytaj recenzje:

"Javier Bardem, praktycznie nie schodzi z ekranu. Z uczesanymi „na Trumpa”, przyprószonymi siwizną włosami i wykorzystywanym na publiczny użytek uśmiechem konsekwentnie ujawnia ciemne strony natury Blanco. Dzięki niemu film Aranoi jest pełen humoru, a zarazem poraża."


Rzeczpospolita / Barbara Hollender

"Doskonały crowdpleaser, wspaniała komedia z bezbłędnym Javierem Bardemem."


Watching Closely

"Trudno Blanco polubić, a jednak mu kibicujemy. I kto mógłby lepiej wcielić się w tę postać niż Javier Bardem? On jak nikt inny dobrze wie w jaki sposób sprzedać ambiwalentnych bohaterów. Dlatego uwodzi nas łobuzerskim uśmiechem, kiedy knuje kolejne intrygi i rozbawia, gdy styka się z następnymi problemami. Aranoa pozwala mu nas czarować i wychodzi mu to znakomicie."


Spidersweb / Rafał Christ

"To nie jest film dający łatwe rozwiązania czy straszący rzeczywistością. To produkcja narodzona z pełnej świadomości tego co nas otacza i stworzona z założenia, że jeśli nie możemy zmienić nic w tym momencie, to krokiem w dobrą stronę jest patologię przynajmniej obśmiać i zironizować. A to wszystko z pewną sympatią."


Pełna Sala / Marcin Prymas

""Szef Roku" jest nie tylko świetny w kategoriach rozrywkowych, ale też rysuje nową rzeczywistość zbudowaną wokół osiągania sukcesów kosztem zdrowia ludzi, dzięki którym ten sukces się osiąga. Takie poczucie po seansie gwarantuje scenariusz, ale też Javier Bardem tworzący bohatera bardzo niejednoznacznego, potrafiącego skrywać emocje."


Naekranie.pl / Michał Kujawiński

"Hiszpański reżyser uwodzi widza nie tylko zaskakującymi zwrotami akcji, ale przede wszystkim ukrytą w warstwie wizualnej ironią i czarnym humorem. Nic więc dziwnego, że Hiszpańska Akademia Filmowa zdecydowała, że "Szef Roku" będzie jej kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy."


TVN24 / Tomasz Marcin Wrona

"Chwilami nie sposób opanować złości, widząc, jak postępuje Blanco. Cała przewrotność „Szefa roku" polega na tym, że chociaż jest postacią odpychającą, widzowie nie przestają mu kibicować. Duża w tym zasługa Javiera Bardema. Aktor przyzwyczaił nas, że potrafi być czarująco zły."


Gazeta Wyborcza / Piotr Guszkowski

"Jeszcze wczoraj myślał, że ma swoje życie pod kontrolą… Moralnie niejednoznaczna historia o staczaniu się po równi pochyłej i małych decyzjach, przez które mamy pod górę."


Papaya Films / Zdzisław Furgał

"Taniec zemsty doskonałego Javiera Bardema jest rozbrajający. "Szef roku" to czarna komedia o wybuchu tłumionej, graniczącej z szaleństwem frustracji, nie tylko w biurze, ale też w hiszpańskim społeczeństwie."


Marcin Radomski / KINORozmowa

"Przewrotne mistrzostwo tego filmu polega na tym, że chociaż od samego początku podejrzewamy, ba: wiemy, że jego bohater to człowiek podły, zakłamany, manipulujący i używający psychicznej przemocy, cały czas zaciekle mu kibicujemy. Nie chcemy, coraz bardziej widzimy, jakie to zło, coraz silniej czujemy w sobie antykapitalistyczny, antyburżuazyjny, klasowy bunt, ale kibicujemy. Do samego końca."


Przemek Gulda / Gazeta Wyborcza

"Bezkonkurencyjny Javier Bardem! Jako charyzmatyczny szef dużego przedsiębiorstwa wzbudza nienawiść, zazdrość, miłość - wszystko w jednym czasie. Nie cofnie się przed niczym, by dopiąć swego. I robi to koncertowo."


Magdalena Maksimiuk / WP.PL

"Doskonale czujący się przed kamerą Bardem czaruje widzów swoją charyzmą, każąc łowić każdy gest, każde słowo, balansując na granicy bycia szarmanckim łobuzem i bezczelną świnią."


PPE - portal graczy / Piotrek Kamiński

"Javier Bardem w stanie łaski. Jego sugestywny występ wypełnia ekran, a grana przez niego postać emanuje magnetyzmem."


EL PAÍS, Carlos Boyero

"Arcydzieło. Najlepsza komedia na rynku. Film przepływa przez ekran z lekkością, która przenika wszystko. "Szef Roku" jest jak objawienie. Film bawi i zmusza zarówno do śmiechu jak i do trwogi. Występ Bardema jest jak cud."


EL MUNDO, Luis Martinez

"Javier Bardem i Fernando León de Aranoa udowadniają świetną formę w nowej nieposkromionej, zabawnej i znakomitej sarkastycznej komedii opowiadającej o poniżeniach dotykających pracowników. Bardem, zdobywca Oscara za rolę w "To nie jest kraj dla starych ludzi", jest w nowej roli fascynująco odpychający. Dzięki znakomitej obsadzie "Szef Roku" jest jak dobrze naoliwiona maszyna produkująca zjadliwy humor, który wyśmiewa wyzyskujący pracowników rynek pracy."


CINEUROPA, Alfonso Rivera

"Przystępna w odbiorze kpiarska i prześmiewcza komedia miała swoją światową premierę na festiwalu w San Sebastian przed rozentuzjazmowanym tłumem. Bardem niesie tę historię, jego rola jest zniuansowana i przykuwająca uwagę, wypełnia każdy kadr subtelnym czarem."


DEADLINE, Tom Grater

"Zabawne i przepełnione kąśliwym humorem spojrzenie na miejsce pracy. Javier Bardem dodał kolejną postać do galerii czarujących czarnych charakterów. León de Aranoa w sposób przywodzący na myśl filmowy sarkazm braci Coen, typowy dla takich produkcji w ich dorobku jak Tajne przez poufne, umiejętnie snuje opowieść o złym postępowaniu, które ktoś stara się przedstawić jako dobre."


THE HOLLYWOOD REPORTER, Jordan Mintzer

"Popisowa rola Javiera Bardema, głęboka i złożona, jakby z innego wymiaru. Wykorzystując mimikę, gesty i pauzy zarówno Blanco, jak i Bardem przykuwają naszą uwagę. To rola najwyższych lotów, a wielbiciele Bardema mogą być spokojni, że ich oczekiwania zostaną spełnione."


SCREEN DAILY, Jonathan Holland

Zobacz również: