Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułSofia
Tytuł oryginalnySofia
GatunekDramat
ReżyseriaMaryem Benm Barek - Aloisi
ObsadaMaha Alemi, Lubna Azabal, Sarah Perles
ProdukcjaFrancja / Katar
Czas trwania80 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Reżyserka Meryem Benm’Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.

Przeczytaj recenzje:

„Nie spodziewajcie się przyjemnego seansu, nie liczcie na złagodzenie narracji, bo "Sofia" zniszczy was emocjonalnie od pierwszej sceny do końca. Ale w tym właśnie drzemie potęga kina.”


FILMAWKA / Maciej Kędziora

„Wyjątkowy i ważny debiut młodej marokańskiej reżyserki, którego najmocniejszymi stronami są autentyczność, intymność oraz wrażliwość.”


FILM.ORG.PL / Maja Budka

„Ta skromna produkcja nie wykrzykuje łatwych haseł, ale w skromnej optyce indywidualnego dramatu skupia się na palącym problemie. Sofia staje się filmem uwierającym, momentami bolesnym, ale przez to bardzo potrzebnym.”


MOVIEWAY / Małgorzata Czop

„Reżyserka, nie unikając trudnych pytań, stworzył dzieło, które potrafi prawdziwie poruszyć, zaintrygować i sprawić, że będziemy długo myśleć nad poruszanymi tu dylematami. "Sofia" to kino, które uwiera, wywołuje emocje i potrafi przykuć uwagę na dłużej.”


FILM / Michał Kaczoń

Zobacz również: