Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułSERCE DĘBU
Tytuł oryginalnyLe Chêne
Gatunekdokument przyrodniczy
ReżyseriaLaurent Charbonnier, Michel Seydoux
ProdukcjaFRANCJA
Czas trwania80 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije „Serce dębu”.
Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego majestatycznego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.
„Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura

Przeczytaj recenzje:

„Serce dębu” jest idealną propozycją dla widzów złaknionych relaksu przy zarejestrowanych obrazach i dźwiękach natury, połączonych z refleksją na temat niezauważalnych gołym okiem przejawów życia.


FILMOŻERCY / Marcin Pietrzakowski

"Serce dębu" jest filmem niezwykłym z wielu powodów. Oryginalnością i pięknem wybija się poza gatunkowe ramy dokumentów przyrodniczych. Zachwyca tym, że twórcy w całości oddali głos naturze.


TVN24 / Tomasz Marcin Wrona

Po seansie "Serca dębu" nawet osiedlowa brzoza czy jabłonka staną się krainą cudów, trosk i radości, fascynującym megapolis tętniącym życiem we wszystkich jego odcieniach i smakach.


INTERIA.PL / Dagmara Romanowska

"Serca dębu" po prostu nie wolno przegapić! Wzruszająca w swej prostocie opowieść o mieszkańcach dwustuletniego drzewa; pełzających, fruwających, maleńkich i dużych - ukrytych od jego korzeni, aż po czubki liści. Poetycka symfonia przyrody - niepojętej, nieujarzmionej, tętniącej dziką mocą która wyrywa się sięgając po światło, która stąpa po ziemi milionami nóżek, która wypełnia leśną ciszę pieśnią życia!


Polskie Parki Narodowe