Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułSEKS TO NIE GRZECH
Tytuł oryginalnyYes, God, Yes
Gatunekkomedia
ReżyseriaKaren Maine
ObsadaNatalia Dyer, Timothy Simons, Wolfgang Novogratz, Francesca Reale
ProdukcjaUSA
Czas trwania78 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Alice (Natalia Dyer – Stranger Things) dorasta w małym amerykańskim miasteczku, w katolickim domu i ultrakatolickiej szkole. Gdy niewinny czat, okazuje się zmierzać w bardziej konkretnym kierunku, nastolatka niespodziewanie odkrywa masturbację i jak przystało na „grzeczną dziewczynkę” ogarnia ją poczucie winy.

Szukając odkupienia, udaje się na rekolekcje, podczas których stara się stłumić budzące się do życia żądze. Nie jest to jednak łatwe, szczególnie kiedy jej „opiekunem” zostaje przystojniak ze starszej klasy. Zagubienie Alice wzrasta, kiedy odkrywa szokującą prawdę o najbardziej żarliwej uczestniczce rekolekcji.
Zrozpaczona ucieka do pobliskiego baru i tam znajduje wsparcie w kimś, po kim najmniej się tego spodziewała. Po raz pierwszy Alice czuje, że może sama decydować, w co wierzyć i czego pragnąć.

Przeczytaj recenzje:

„Seks to nie grzech, to kino, które opowiada tak znormalizowanym językiem, bez histerii o wsłuchiwaniu się w swoje potrzeby, bez żadnej ideologii widocznej z kosmosu, że można im tego pozazdrościć.”


Bernadetta Trusewicz / FDB.PL

"Bardzo konkretna i zwięzła opowieść o szukaniu własnej tożsamości, pozycjonowaniu siebie wśród ortodoksyjnego środowiska, słuchaniu wewnętrznego głosu, kierowaniu się intuicją i eksperymentowaniu, czyli kwestiach, które powinny być zwyczajne dla nastolatków, a jednak stają się powodem do wstydu czy piętnowania."


Michał Derkacz / dlaStudenta.pl

Zobacz również: