Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułSEKRET MADELEINE COLLINS
Tytuł oryginalnyMADELEINE COLLINS
Gatunekthriller psych. / dramat
ReżyseriaANTOINE BARRAUD
ObsadaVIRGINIE EFIRA, QUIM GUTIÉRREZ
ProdukcjaFRANCJA
Czas trwania102 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Judith prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Dwa różne światy, które Judith zbudowała na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach, powoli wymykają się spod kontroli. Ta misterna układanka, w której nawet na pytanie o imię nie ma prostej odpowiedzi, zaczyna się sypać. Ale Judith, nie zważając na nic, decyduje się dalej brnąć w tę niebezpieczną grę. Do czego jest w stanie się posunąć, żeby zachować dwa odrębne życia?
„Sekret Madeleine Collins” to film utkany z hitchcockowskich motywów, który stopniowo, wywołując dreszcz emocji, zatapia widza w tajemnicach ludzkiej psychiki. Film – swoją mistrzowsko rozwijającą się oraz niezwykle zaskakującą historią – zachwycił widzów i krytyków festiwalu w Wenecji.

Przeczytaj recenzje:

Wspaniały film! Dawno nie widziałam czegoś równie wciągającego.


RADIO NOWY ŚWIAT / Katarzyna Oklińska

Francuski reżyser Antoine Barraud wzoruje na mistrzu suspensu nie tylko atmosferę i fabularne szaradziarstwo. Hitchcockowska w guście jest też główna bohaterka, posągowa blondynka grana przez belgijską aktorkę Virginie Efirę, która ostatnio ma zdecydowanie dobrą passę - to jej druga ciekawa rola po głośnej "Benedetcie" Paula Verhoevena.


DZIENNIK.PL / Piotr Dobry

Opowieść o mężczyźnie prowadzącym podwójne życie to banał. Ale kobieca bohaterka, która w jednym kraju ma męża i dwóch synów, a w drugim partnera i córkę? Tego jeszcze nie było. Thriller Antoine'a Barrauda ze świetną Virginie Effirą trzyma w napięciu do ostatniej chwili. To historia bardzo nietypowa, ale wiarygodna i poruszająca.


PANI / Agnieszka Niedek

Francuski dramat Sekret Madeleine to zwodniczy portret kobiety odczuwającej lęk egzystencjalny, częściowo w konwencji thrillera, którego akcja posuwa się na przód w zawrotnym tempie.


THE TIMES

Zobacz również: