Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułPojedynek na głosy
Tytuł oryginalnyMilitary Wives
Gatunekkomedia
ReżyseriaPeter Cattaneo
ObsadaKristin Scott Thomas, Sharon Horgan
ProdukcjaWielka Brytania
Czas trwania110 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo.

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”.
Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole.
Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

„Pojedynek na głosy” to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić.

Przeczytaj recenzje:

"Zgodnie z zasadą piosenka jest dobra na wszystko, „Pojedynek na głosy” wywołuje jedynie pozytywne wrażenia."


Spidersweb / Rafał Christ

"Ciepła i wzruszająca opowieść o przyjaźni i znajdowaniu pociechy tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy. I o muzyce, która naprawdę ma moc uzdrawiania i której nie przestaniecie nucić."


Wysokie Obcasy / Joanna Wróżyńska

"Od momentu, gdy zrodziła się wspólnota tych kobiet, zaczęłam śpiewać razem z nimi utwór „Time after time". Nie mogłam się powstrzymać. We mnie także obudziło się poczucie wspólnoty. I o to chodzi w tej filmowej terapii kobiet poprzez śpiew!"


Grażyna Torbicka / Filmoterapia

"Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, powinieneś go zobaczyć. Jest to bowiem historia, która pokazuje nam, że warto cieszyć się każdym dniem danym przez los, a jednocześnie pokazująca, że w kobietach drzemie nieposkromiona siła, która napędza do działania mężczyzn. "


CHILLIZET / Katarzyna Leszczyńska

"(...) utwory śpiewane przez chór brzmią świetnie i potrafią wzruszać. Pojedynek na głosy staje się feel good movie, który idealnie poprawia humor i daje nadzieję."


Movieway / Małgorzata Czop

Zobacz również: