Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułPodły, okrutny, zły
Tytuł oryginalnyExtremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
GatunekBiograficzny/Thriller
ReżyseriaJoe Berlinger
ObsadaZac Efron, Lily Collins, Haley Joel Osment, Jim Parsons, John Malkovich
ProdukcjaUSA
Czas trwania108 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Niewinna twarz Teda Bundy’ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lily Collins) długo nie chciała uwierzyć.

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły?

Losy Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

Przeczytaj recenzje:

„Film „Podły, okrutny, zły" opowiada o fenomenie uwodzenia. Teda gra idol młodzieży, Zac Efron. Reżyser Joe Berlinger obsadza go w tej roli wcale nie z powodu talentu aktorskiego. Chodzi o czar, o tę lepkość, którą mają idole popkultury. Nic dziwnego, że tak łatwo stali się nimi seryjni mordercy.”


ELLE / Anna Luboń

„Film jest ciekawy, wciągający i nie wolny od napięcia. Film jest w mniejszym stopniu portretem socjopatycznego, brutalnego mordercy, a bardziej opowieścią o samooszukiwaniu się, wypieraniu – i wychodzeniu z iluzji.”


COJESTGRANE24 / Paweł Mossakowski

„Obsadzenie w roli bestii aktora kojarzonego przede wszystkim z niewinnymi komediami dla nastolatków okazało się strzałem w dziesiątkę. Zac Efron doskonale odnalazł się jako zgrywający niewiniątko szaleniec, który cynicznie zjednuje sobie sympatię kolejnych osób.”


FILMWEB / Ewelina Leszczyńska

„Świetnie poprowadzony i zagrany. Zac Efron w roli Bundy'ego hipnotyzuje, a Lily Collins wypada niezwykle wiarygodnie jako zagubiona kobieta, która najpierw żyła z mordercą, a potem żyje z jego piętnem. Mocne i do wielokrotnego oglądania.”


PLAYBOY

Zobacz również: