Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułPIXIE
Tytuł oryginalnyPixie
Gatunekkomedia kryminalna
ReżyseriaBarnaby Thompson
ObsadaOlivia Cooke, Ben Hardy, Daryl McCormac, Alec Baldwin
ProdukcjaUSA
Czas trwania93 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Błyskotliwa komedia sensacyjna i rasowe kino zemsty w jednym!

Przebojowa Pixie (Olivia Cooke – znana z „Sound of Metal”) podejmuje decyzję, żeby wreszcie opuścić znienawidzone irlandzkie miasteczko i uciec od swojej przestępczej rodziny – po drodze dokonując zemsty. Plan jest taki: namówić kilku gangsterów, żeby weszli w intratną transakcję narkotykową, a potem zwiać z łupem. Wszystko idzie w łeb, kiedy w wyniku kradzieży odradza się konflikt między jej ojcem (Colm Meaney) i nieobliczalnym szefem mafii, byłym księdzem McGrathem (Alec Baldwin).

Gdy dwójka naiwnych przyjaciół (Ben Hardy i Daryl McCormack) przypadkowo ratuje życie Pixie, ta – wykorzystując swój urok – przekonuje ich, aby przyłączyli się do niej. Z ciałem w bagażniku i skradzionymi narkotykami na tylnym siedzeniu, Pixie wraz z nowymi kumplami ucieka przed gniewem McGratha i jego uzbrojonym gangiem. Czy uda jej się prysnąć bez pomocy rodziny?

Przeczytaj recenzje:

""Pixie" to zwariowana, prosta historia z kilkoma twistami fabularnymi, w której błyszczy Olivia Cooke w roli tytułowej bohaterki. To film pełen młodzieńczej energii."


Magda Muszyńska / Naekranie.pl

"Sympatyczna brytyjska sensacja. Taki Ritchie bez napinki. Bawiłem się świetnie."


Kamil Śmiałkowski / Człowiek z popkultury

Zobacz również: