Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułPechowi szczęściarze
Tytuł oryginalnyLa odisea de los giles
GatunekKomedia
ReżyseriaSebastian Borensztein
ObsadaRicardo Darín, Chino Darín
ProdukcjaArgentyna
Czas trwania111 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Twórcy „Dzikich historii” wracają z szaloną sensacyjną komedią o wiejskich Robin Hoodach.

Argentyński kandydat do Oscara! Filmowy przebój festiwali w Toronto i San Sebastian.
100% Rotten Tomatoes!

Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej (Ricardo Darín), prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy, wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje, nawet tych najbardziej opornych, do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy tracą wszystko przez krach finansowy. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają…

Pod wodzą Fermina zrobią wszystko, by odzyskać to, co im się słusznie należy. Okradziony musi obrabować złodzieja. Wystarczy jedynie odrobina szczęścia, sprytu i… kilka lasek dynamitu. Nieprzewidywalna komedia kryminalna o skoku, który nie miał prawa się udać.

Przeczytaj recenzje:

„W niewesołych czasach dobra komedia to rzecz na wagę złota, a „Pechowi szczęściarze” wprawią w wyśmienity nastrój wielu.”


POLITYKA / Janusz Wróblewski

„To film na te czasy. Na przekór cwaniakom, politykom i złodziejom. Ku pokrzepieniu tych, którzy walczą codziennie o byt. Obejrzyjcie koniecznie!”


Karolina Korwin - Piotrowska

„Film dostarczy więc wystarczającej dawki optymizmu, aby chociaż przez kilka następnych godzin z podniesioną głową stawić czoła naszej dziwnej pandemicznej rzeczywistości.”


SPIDERSWEB / Rafał Christ

„Zwyczajni ludzie, żadni superbohaterowie z idealnymi ciałami, wieczną młodością i ciętą ripostą na każdą okazję. Nie sposób ich od razu nie polubić i nie zacząć kibicować im w próbach przechytrzenia złego prawnika. Takiego pokrzepienia w maju 2020 naprawdę potrzeba.”


INTERIA.PL / Dagmara Romanowska

Zobacz również: