Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułPavarotti
Tytuł oryginalnyPavarotti
GatunekDokumentalny
ReżyseriaRon Howard
ObsadaBono, Plácido Domingo, Angela Gheorghiu, Andrea Griminelli, Nicoletta Mantovani, Giuliana Pavarotti, Lorenza Pavarotti, Cristina Pavarotti
ProdukcjaUSA / Wielka Brytania
Czas trwania114 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Niezwykle poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów.

Pavarotti: prawdziwa gwiazda rocka w operowych wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, wiadomo – Włoch!

Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego – Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.

Przeczytaj recenzje:

„Mądry, wzruszający, uskrzydlający, wielki... Pavarotti, dawno się tak nie poryczałem...”


KMAG / Mikołaj Komar

„Taki piękny, taki wzruszający, wspaniały! Nieważne czy jesteście fanami opery, czy odróżniacie “Nessun Dorma” od “La donna e mobile”, to jest film dla Was, serio!”


Magdalena Maksimiuk

„Charyzma Luciano Pavarottiego sprawiła, że z taką samą łatwością stał się największym śpiewakiem operowym XX wieku i... gwiazdą rocka. Film "Pavarotti" pomaga zrozumieć jak to możliwe i podpowiada jak zastosować to we własnym życiu.”


Tomasz Raczek

„Howard przypomina, iż Pavarotti był nie tylko genialnym wokalistą, ale również fascynującą osobowością medialną: królem dowcipu, Wezuwiuszem pozytywnej energii, czarującym uwodzicielem, któremu nadprogramowe kilogramy dodawały jedynie seksapilu. Człowiekiem z niepohamowanym apetytem na życie, a zarazem wiecznie niezadowolonym z siebie pracoholikiem.”


FILMWEB / Łukasz Muszyński

Zobacz również: