Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułOTO MY
Tytuł oryginalnyHere We Are
Gatunekdramat
ReżyseriaNir Bergman
ObsadaShai Avivi, Noam Imber
ProdukcjaIzrael
Czas trwania94 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie.
Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020. Znakomite kreacje aktorskie na długo zapadają w pamięć. Szczególne brawa należą się odtwórcy roli autystycznego syna Noamowi Imberowi, który porywa niczym Dustin Hoffman w „Rain Manie”.

Przeczytaj recenzje:

"Skupiona, uważna opowieść o tym, że nie musimy za wszelką cenę dążyć do spełnienia warunków normy; można odnaleźć szczęście poza normą."


Tomasz Raczek

"Film Nira Bergmana to opowieść o głębokich uczuciach, wzajemnych relacjach pomiędzy ojcem i synem oraz nieuniknionym wyfrunięciu dziecka z gniazda."


Interia.pl / Mateusz Demski

"Nir Bergman w swoim najnowszym filmie pt. Oto my między wierszami zadaje kilka ciekawych pytań, przede wszystkim jednak z fascynacją i optymizmem eksploruje temat ojcowsko-synowskiej miłości, której trudy wynikają z nietypowych źródeł."


Naekranie.pl / Michał Jarecki

""Oto my" to urokliwa historia o tym, co to znaczy dorastać i być panem swojego losu."


Radio Zet / Michał Kaczoń

"Nir Bergman, opowiadając o niepełnosprawności, nie szuka sensacji. Nie próbuje też wzbudzić w widzu litości. Opowiada tę historię w piękny i delikatny sposób, tworząc jasne, pełne ciepła obrazy"


Rzeczpospolita / Barbara Hollender

"Pełna miłości, bezdyskusyjnego uczucia i skomplikowanych wzruszeń oraz niejednoznacznych emocji historia drogi, ale też i pewnej niedosłownej ucieczki od swojego życia. Miłość i strach w ciepłych, ale nie w umniejszających dramaturgię barwach."


FDB / Bernadetta Trusewicz

"W dzisiejszych czasach, gdy dużo się słyszy o matkach samotnie wychowujących niepełnosprawne dzieci, taki obraz jest ewenementem. Dotykając trudnego tematu opieki nad chorym _ bliskim, wzrusza i zwraca uwagę, żeby nie oceniać innych po pozorach."


Gazeta Polska Codziennie / Anna Krajkowska

"Jeden z najpiękniejszych obrazów miłości ojca do syna, jaki kiedykolwiek pokazano w filmie. Opowieść o obfitującej w przygody wielkiej małej ucieczce, a także – a może przede wszystkim – o wielkoduszności, która bierze się właśnie stąd, że się kogoś kocha."


ZWIERCIADŁO / Zofia Fabjanowska

"Bergman dzięki aktorom tworzy poruszającą opowieść, ale również świetną rozrywkę. Pokazuje świat wzajemnej zależności i zrozumienia. To poruszającą opowieść o rodzicielstwie i miłości."


Movieway / Małgorzata Czop

"Wszystkie kreacje aktorskie są znakomite, a w szczególności dotyczy to odtwórców głównych ról, czyli Shaia Avivi oraz Noama Imbera w rolach ojca i syna. Przez pierwszych kilka minut zastanawiałem się, czy oglądam film dokumentalny, ponieważ Noam tak przekonująco wcielił się w rolę autystycznego chłopca."


Taste of Cinema / David House

Zobacz również: