Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułOBRAZ POŻĄDANIA
Tytuł oryginalnyTHE BURNT ORANGE HERESY
Gatunekthriller / dramat
ReżyseriaGiuseppe Capotondi
ObsadaClaes Bang, Elizabeth Debicki, Donald Sutherland, Mick Jagger
ProdukcjaWielka Brytania / Włochy
Czas trwania99 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z uwodzicielską i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.

James przyjmuje zlecenie i wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

Przeczytaj recenzje:

"“Obraz pożądania” w całości przypomina początkowy wykład Figuerasa. Ma mnóstwo kłamstw, w które trzeba uwierzyć, ale dzięki charyzmie aktorów, jesteśmy w stanie zaakceptować wszystko, co nam opowie. Taka ot, magia opowieści."


FILMAWKA / Maciej Kędziora

"Giuseppe Capotondi przeniósł na ekran elegancko i bardzo sprawnie książkę Charlesa Willeforda „The Burnt Orange Heresy”. Pokazał piękne włoskie krajobrazy, ale też naszkicował wyraziste postacie bohaterów.Pomógł mu świetny zespół aktorów."


RZECZPOSPOLITA / Barbara Hollender

"Gdzie jest granica między pasją, pożądaniem, a już niebezpieczną obsesją podpalaną nieprzerwanie kompleksem? Nad tym bezczelnie i kąśliwie, ze smakiem i gustem debatuje „Obraz pożądania”."


FDB / Bernadetta Trusewicz

"Capotondi podejmuje dyskusję o manipulacji i kłamstwie. Pokazuje, jak łatwo można budować rzeczywistości wokół własnych myśli czy fantazji. Robi to w dość intrygujący sposób za sprawą wyśmienitej obsady."


Movieway / Małgorzata Czop

"Iście faustowski pakt, jaki reżyser Giuseppe Capotondi wziął z powieści Charlesa Willeforda „Herezja oranżu palonego”, zostaje ubrany w konwencję z pogranicza kryminału noir i stylowego dreszczowca. Na ten rodzaj filmu, który powoli się rozkręca, ukuto nawet specjalne określenie: slow burnt."


Gazeta Wyborcza / Piotr Guszkowski

"(...) elegancki kryminał inspirowany stylem noir, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. Zaczyna się jak pikantna historia miłosna między dwojgiem ekscentryków, potem przechodzi w obyczajową zagadkę, a kończy jako pełnokrwisty thriller. "


Magazyn GALA

Zobacz również: