Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułNOCNE CZUWANIE
Tytuł oryginalnyTHE VIGIL
Gatunekhorror
ReżyseriaKeith Thomas
ObsadaDave Davis, Lynn Cohen
ProdukcjaUSA
Czas trwania88 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

„Egzorcysta” wkracza do świata Chasydów. Młody mężczyzna, który stracił wiarę i opuścił chasydzką społeczność, dostaje propozycje pracy. Ma jako shomer czuwać w nocy nad ciałem zmarłego, który ocalał z Holocaustu. Krótko po przyjeździe do domu, Yakov odkrywa, że coś jest nie tak. Dom, w którym ma spędzić noc kryje w sobie mroczne i przerażające tajemnice. Czy uda mu się przetrwać do rana?

„Nocne czuwanie” to zanurzony w starożytnych żydowskich naukach, przeszywający horror o zjawiskach nadprzyrodzonych osadzony w świecie, który kryje w sobie wiele tajemnic.
Film miał premierę podczas MFF w Toronto w sekcji „Midnight Madness”. Prezentowany był również na 52. MFF w Sitges i 27. MFF Grozy Gerardmer. Wszędzie spotkał się ze świetnymi komentarzami krytyków i widzów (92% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes).

Przeczytaj recenzje:

""Nocne czuwanie" to kino skrojone pod reguły współczesnego kina grozy - kogo trzeba postraszy, komu należy zapewni rozrywkę wymagającą większego zaangażowania, jeszcze innym pozwoli zorientować się w kodzie obcej kultury."


INTERIA.pl / Mateusz Demski

""Nocne czuwanie" dobrze się ogląda dzięki świetnie skonstruowanej atmosferze niepokoju i napięcia. Ciekawy wizualnie i dopracowany scenograficznie daje dreszczyk emocji, którego oczekuje się po tym gatunku."


MOVIEWAY / Małgorzata Czop

""Nocne czuwanie" Keitha Thomasa to idealnie skrojony horror"


Wirtualna Polska / Magdalena Drozdek

"Ta nieskomplikowana opowieść zaskakuje świeżością."


Naekranie.pl / Michał Jarecki

"Debiutancki film Keitha Thomasa to coś zdolnego pogodzić fanów "Egzorcysty" i "Unorthodox""


DZIENNIK.pl / Piotr Dobry

Zobacz również: