Kinowe hity w domu

Zwiastun:

Tytuł(Nie)długo i szczęśliwie
Tytuł oryginalnyPer tutta la vita
Gatunekkomediodramat
ReżyseriaPaolo Costella
ObsadaAmbra Angiolini, Luca Bizzarri, Carolina Crescentini, Claudia Gerini, Paolo Kessisoglu, Filippo Nigro, Claudia Pandolfi, Fabio Volo
ProdukcjaWłochy
Czas trwania98 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Twórcy hitu kinowego Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie powracają z nowym filmem o równie interesującym i celnym pomyśle scenariuszowym. (Nie)długo i szczęśliwie opowiada o czterech parach, które odkrywają, że ich małżeństwa nie są ważne, ponieważ ślubu udzielił im oszust podający się za księdza.

Nasi bohaterowie mają miesiąc na podjęcie decyzji o przyszłości swoich związków.
Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie „tak”, a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do poszukania nowej życiowej szansy?

Przeczytaj recenzje:

""(Nie)długo i szczęśliwie" to taki film, który pozwala Ci po seansie zreflektować się nad własnym miejscem w otaczającej rzeczywistości - czy życiowa sytuacja, w której się obecnie znajduję naprawdę jest jedyną słuszną, a może tak naprawdę moją przyszłością jest zmiana? Costella tworzy wielowątkową opowieść, którą dotyka zarówno silnych nut komediowych, jak i dramatycznych. Bo taka też jest nasza życiowa kondycja - jesteśmy nieustannie zanurzeni w egzystencjalnym chiaroscuro."


Accademia Włoskiego Kina / Diana Dąbrowska

"Scenariusz filmu napisali Filippo Bologna i Paolo Genovese, autorzy m.in. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Twórcy, którzy lubią zaglądać pod powierzchnię relacji, odkrywać tajemnice skrzętnie ukrywane w codziennym życiu, pokazywać drugie dno związków, niespełnione nadzieje, czasem kłamstwo."


RZECZPOSPOLITA / Barbara Hollender

""(Nie)długo i szczęśliwie" to pełna ciepła, nostalgii, radości, ale też dramatów produkcja, która zachęca widzów do osobistej podróży do przeszłości."


GAZETA POLSKA CODZIENNIE / Anna Krajkowska

"W "(Nie)długo i szczęśliwie" Paolo Costella umiejętnie splata komedię z dramatem, przynosząc nam refleksję nad kształtem współczesnych relacji międzyludzkich oraz niewygodne pytanie, jak dobrze znamy bliskie nam osoby."


ONET.PL / Dominik Jedliński

"(Nie)długo i szczęśliwie można nazwać nieoczywistą komedią, pokazującą, jak na przestrzeni lat zmienia się relacja damsko-męska. Choć fabuła jest dość przewidywalna, nadrabiają genialnie skonstruowane postaci, o ciekawych rysach psychologicznych. Należy pamiętać również o Rzymie, który, jak trzecioplanowy bohater, wciąż pojawia się w tle wydarzeń i zachwyca malowniczymi widokami."


POPBOOKOWNIK / Patrycja Nadziak

"Do obejrzenia "NIE(DŁUGO) I SZCZĘŚLIWIE" skłoniła mnie informacja, że to kolejny film twórców “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Bo przecież, czego właśnie ten obraz jest kolejnym dowodem – życie każdego z nas może być materiałem na film… To bardzo sprawnie napisana i opowiedziana historia o kwestiach nie tylko życiowych, ale istotnych. Bo w świecie, w którym żyjemy obecnie – czasu na refleksje nad tym, co najważniejsze – pozostawiamy sobie moim zdaniem – zdecydowanie zbyt mało…"


BLOG KULTURA OSOBISTA / Joanna Roman

"Dziwny stan zawieszenia między małżeństwem a jego unieważnieniem traktowany jest z początku lekko i niewinnie. Costella podaje sytuację w żartobliwym sosie, ale stan ten szybko okazuje się czasem próby, który wymusza na bohaterach przemyślenie życiowych priorytetów i podjęcie wiążących decyzji."


INTERIA.PL / Mateusz Demski

"Słodko-gorzkie ekranowe historie dają wiele powodów do dyskusji, ale zwykle sprowadzić je można do jednego: różnych oblicz miłości. Opowieść o niebywale odmiennych obliczach miłości, podawanemu w wątpliwość portrecie przyjaźni oraz o życiowych szansach i rozpoczynaniu na nowo."


GŁOS KULTURY / Małgorzata Kilijanek

"Najnowsze dzieło Costella to propozycja nie tylko dla par, ale wszystkich, którzy lubią lekkie, ale dające do myślenia kino. „(Nie)długo i szczęśliwie” to słodko-gorzka analiza społeczeństwa. W wielu miejscach boleśnie celna, a w innych rozbrajająco zabawna."


Facetpo40.pl

"Gra pozorów w zderzeniu z faktami, a także test na siłę więzi i uczuć - ta formuła znowu się sprawdziła. Genovese skutecznie angażuje nas w dylematy swoich bohaterów, jakoś dziwnie znajome..."


ZWIERCIADŁO / Zofia Micyk

"Reżyser "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" bierze [i tym razem] na warsztaty podobny temat, zastanawiając się nad szczerością i otwartością w związku. Opowiada o słodkich tajemnicach, przemilczeniach i pragnieniach, które nie zawsze dotyczą tego samego. Pokazuje, że każdy z bohaterów w jakiś sposób zmaga się z rzeczywistością, a prawda może przynieść ból, ale także i oczyszczenie."


MOVIEWAY / Małgorzata Czop

"Paolo Costella ma dla swoich bohaterów dużo ciepła i wrażliwości. Film „(Nie)długo i szczęśliwie” ciekawie podchodzi do pytania „Czy druga szansa równa się szansie na lepszą miłość?” Warto na nie odpowiedzieć w kinie i w głowie, ale najbardziej w sercu. Polecam."


Chilli Zet / Tomasz Śliwiński

"Udane połączenie komedii i dramatu w kilku przeplatających się historiach. Bohaterowie z życia wzięci. Klimat jak w "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"."


PAP / Daria Porycka

""(Nie)długo i szczęśliwie" toczy się wartko, nie pozwalając na nudę, a na zakończenie zmusza nas do refleksji, czy też zadaje kolejne pytanie: czy lepiej było wczoraj, kiedy trwaliśmy przy sobie za wszelką cenę, być może zdradzając się lub już ze sobą nie rozmawiając, czy lepiej jest nam teraz, kiedy nawet małe nieporozumienie lub nudna codzienność to wystarczający powód, żeby rozstać się na zawsze?"


OPENTAPES

Zobacz również: