Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułNAJBARDZIEJ SAMOTNY CHŁOPAK NA ŚWIECIE
Tytuł oryginalnyThe Loneliest Boy in the World
GatunekHORROR/KOMEDIA
ReżyseriaMartin Owen
ObsadaHero Fiennes Tiffin, Ashley Benson, Ben Miller
ProdukcjaWIELKA BRYTANIA
Czas trwania91 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Oliver to najbardziej samotny chłopak na świecie. Nie ma przyjaciół ani rodziny. Mieszka sam, a jego ulubione zajęcie to oglądanie „Alfa” w TV. Regularnie odwiedza go dwójka pracowników opieki społecznej. Pewnego dnia dostaje ultimatum: albo znajdzie przyjaciół, albo trafi do placówki opiekuńczej. Proste? Nie, jeśli się jest lokalnym dziwadłem.

Olivier lubi swoje życie, więc będzie dążył do celu po trupach, i to dosłownie… Z lokalnego cmentarza odkopuje sobie całą rodzinę plus jamniczka. Teraz pozostaje tylko przekonać opiekę społeczną, że zadanie zostało wykonane.

Tylko jak to zrobić, jeśli cała rodzinka to zombie?

Przeczytaj recenzje:

To prosta i czarująca historia, która wykorzystując formułę sitcomu w satyryczny sposób przedstawia patchworkową rodzinę oraz daje głównemu bohaterowi szansę na rozwój poprzez eskapizm. Ta urocza komedia o zombie to świetny sposób na podejście do trudnego tematu śmierci.


Meagan Navarro / Bloody Disgusting

Zdecydowanie warto udać się na ten tytuł do kina, jeśli jest się fanem luźnych horrorów komediowych.


TYLKO HORRORY

„Najbardziej samotny chłopak na świecie” prezentuje typowo brytyjski humor, który graniczy z dobrym smakiem, bawi się konwencją i jest przy tym laurką dla popkultury lat 80. (chyba nie widziałem w historii większego hołdu dla „Alfa”), a także mruga do widza nawiązaniami do zaskakującej klasyki, ze „Szczękami”, „Pogromcami duchów” na czele.


KOŃ MOVIE

„Najbardziej samotny chłopak na świecie” to prawdopodobnie najzabawniejszy film o zombie od czasów „Fido”. Jeśli nie jesteś fanem gatunku, być może nie skradnie twojego serca, ale warto ten film obejrzeć dla niezwykle utalentowanego młodego odtwórcy głównej roli.


Daniel M. Kimmel / North Shore Movies

Zobacz również: