Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułNa zawsze razem
Tytuł oryginalnyAmanda
GatunekDramat
ReżyseriaMikhaël Hers
ObsadaVincent Lacoste, Isaure Multrier, Stacy Martin
ProdukcjaFrancja
Czas trwania107 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia.  W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą – uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie.  Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem.

Przeczytaj recenzje:

„Francuscy twórcy potrafią świetnie tragedię i bunt łączyć z liryzmem i humorem. Tak przecież zdarza się w życiu. Dowodem na to jest „Na zawsze razem”.


RZECZPOSPOLITA / Barbara Hollender

„Jak widać, istnieje życie po życiu. I ma ono znacznie intensywniejszy smak niż to, jakie toczyło się wcześniej. To chyba najlepsza odpowiedź na terroryzm. Film co najmniej niecodzienny, aspirujący do miana jednego z najciekawszych w dorobku kina francuskiego ubiegłego sezonu.”


KINO / Konrad J. Zarębski

„Na zawsze razem” to dobra propozycja dla widzów szukających w kinie wzruszenia i podniesienia na duchu. Udowadnia, że coś, co zaczyna się tragedią, dzięki miłości może skończyć się czymś dobrym.


VIVA / Łukasz Kaliński

"Na zawsze razem" to emocjonalna petarda i film, który zostaje z widzem na długo. Autentyczna, odpowiedzialna i zarazem bardzo delikatna opowieść o stracie. Jest miejsce na łzy, zadumę, zastanowienie się nad teraźniejszością, ale też na śmiech. I co najpiękniejsze - "Na zawsze razem" wręcz tryska dobrą energią i daje nadzieję. Najbardziej pozytywny film o stracie od dawna. Taką filmową terapię to ja rozumiem.”


TELEMAGAZYN / Krzysztof Połaski

Zobacz również: