Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułNA RAUSZU
Tytuł oryginalnyAnother Round
Gatunekdramat/komedia
ReżyseriaThomas Vinterberg
ObsadaMads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Nlars Ranthe
ProdukcjaDania
Czas trwania115 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Ten eksperyment to jazda bez trzymanki!

„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

OSCARY:

– Najlepszy Film Międzynarodowy – ZWYCIĘZCA

– Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg) – nominacja

• Nominacja do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny

• Europejskie Nagrody Filmowe

– Najlepszy Film,

– Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg),

– Najlepszy Aktor (Mads Mikkelsen),

– Najlepszy Scenariusz (Thomas Vinterberg i Thomas Lindholm)

• MFF Cannes 2020 – oficjalna selekcja

• MFF Toronto 2020 – oficjalna selekcja

• MFF San Sebastian 2020 – oficjalna selekcja

• MFF San Sebastian 2020 – Nagroda dla Najlepszego Aktora dla Madsa Mikkelsena, Thomasa Bo Larsena, Magnusa Millanga i Larsa Ranthe

• Nominacja do LUX Audience Award

 

Przeczytaj recenzje:

"Będziecie śmiać się do rozpuku, wzruszać, kląć pod nosem, bronić się życiorysem Churchilla, szukać analogii we własnym życiu, nostalgicznie wędrować w stronę czasów licealnych i, nade wszystko, racjonalizować postępowanie protagonistów."


Piotr Piskozub / Naekranie.pl

"Warto, nawet na trzeźwo.”


Rafał Christ / Spidersweb.pl

"Jeśli istnieją wyznawcy mikkelsenowszcyzmu, dzięki Na rauszu ponownie zakochają się w Duńczyku ze smutnymi oczami.”


Jakub Koisz / MoviesRoom

""Na rauszu" jest przykładem maestrii filmowego rzemiosła, w którym pojawia się odpowiednia dawka historii, intrygujących bohaterów i emocji. Finałowa scena tańca, gdy z głośników rozbrzmiewa What a Life, a Mikkelsen poddaje się chwili i rusza w rytm utworu, to jedno z najciekawszych filmowych katharsis ostatnich lat"


Małgorzata Czop / Movieway

"Jestem zachwycony kreacją Madsa Mikkelsena, który stworzył wspaniałą, antypatyczną postać, a jednocześnie taką, w której można się zakochać. To rodzaj aktorstwa, do którego chcę aspirować. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł zagrać tak intrygującą postać."


Bartosz Bielenia

"Jak On wspaniale tańczy. Jaki to jest piękny finał wspaniałego filmu. Zobaczcie „Na rauszu” dla wielkiej roli Madsa Mikkelsena i zatańczcie z nim."


Marcin Dorociński

"Oskarowy pewniak. Wspaniały, prawdziwy, przede wszystkim mądry film. No i Mads. Wybitny."


Karolina Piotrowska

"„Na rauszu” opowiada o próbach odzyskania radości i satysfakcji z życia. I robi to w taki sposób, że widzowi od razu poprawia się humor. Przy tym film Thomasa Vinterberga jest refleksyjny, oferuje namysł nad tym, na ile odpowiadamy za kształt naszego życia. I robi to wybornie także dzięki przejmującej kreacji Madsa Mikkelsena."


Artur Zaborski / Uroda Życia

"Tragikomiczne losy grupy nauczycieli, którzy rozpoczęli swój osobliwy eksperyment od skromnej dawki alkoholu, a wylądowali kilka butelek za daleko. […] to wspaniale niejednoznaczny film, prawdziwy rollercoaster wrażeń, emocji i nietypowych wzruszeń."


Mateusz Demski / Przegląd

"Bawi, śmieszy, a potem... nagle chwyta za gardło. W trzy sekundy od komedii do dramatu: to potrafi tylko Vinterberg. Nieoczywiste poszukiwanie recepty na szczęśliwe życie. Siniaki gwarantowane."


Anna Tatarska / Vogue

"Alkohol u Vinterberga jest jednocześnie dobry i zły; słodki i gorzki. Używając go jako katalizatora, reżyser kreśli w „Na rauszu” idealną metaforę życia, w którym często albo czujemy przesyt, albo czegoś brakuje."


Zdzisław Furgał / Papaya Rocks

"Przewrotna opowieść o męskiej przyjaźni, leczeniu egzystencjalnych kaców i celebrowaniu życia. Zdrowie Vinterberga i spółki!"


Łukasz Muszyński / Filmweb

"Historia, która mogłaby rozegrać się na naszym podwórku. W „Na rauszu” obserwujemy korowód pijanych nauczycieli zakończony finalnym popisem głównego bohatera (w tej roli rewelacyjny Mads Mikkelsen!)."


Marcin Radomski / Onet.pl

"Takie filmy zdarzają się raz na dekadę. W poprzedniej mieliśmy „Polowanie”, teraz przyszedł czas na „Na rauszu”. Celebracja życia, przyjaźni, miłości zamknięta w dwugodzinnej opowieści dyrygowanej pewną ręką i czułym okiem Thomasa Vinterberga z najlepszym z najlepszych Madsem Mikkelsenem. W tym dziwnym, trudnym roku nie potrzeba nam do szczęścia nic więcej."


Magdalena Maksimiuk / PANI

Zobacz również: