Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułNa głęboką wodę
Tytuł oryginalnyThe Mercy
GatunekBiograficzny/Przygodowy/Dramat
ReżyseriaJames Marsh
ObsadaColin Firth, Rachel Weisz
ProdukcjaWielka Brytania
Czas trwania101 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Prawdziwa historia żeglarza-amatora w reżyserii zdobywcy Oscara, Jamesa Marsha („Teoria wszystkiego”) ze wspaniałymi rolami Colina Firtha i Rachel Weisz.

Claire i Donald Crowhurst to szczęśliwe i zakochane w sobie małżeństwo z trójką dzieci. Gdy rodzinny biznes plajtuje, by zapewnić byt rodzinie, Donald decyduje się na ryzykowny krok. Pomysłowy wynalazca postanawia wziąć udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata – Sunday Times Golden Globe. Bez doświadczenia, bez przygotowania, nie zbaczając z trasy musi przetrwać samotną podróż i wygrać wyścig. Donald za wszelką cenę chce osiągnąć sukces, którym zasłuży na podziw najbliższych. Wspierany przez ukochaną żonę i kibicujące mu dzieci wyrusza w niebezpieczną podróż. Na co zdobędzie się, by wygrać z żywiołem i nie zawieść tych, na których najbardziej mu zależy?

Przeczytaj recenzje:

„Warto obejrzeć Na głęboką wodę jako opowieść o człowieku, który miał szczęście na wyciągnięcie ręki, ale nie tyle nie umiał go dostrzec, ile w jego życiu pozostawała luka, którą starał się wypełnić niemożliwym wyzwaniem.”


PARADOKS / Marcin Andrys

„Imponujące zdjęcia i zapadające w pamięć kadry pomagają urzeczywistnić iluzję morskiej tułaczki i zarazem zrozumieć zamiłowanie do przemierzania bezkresu oceanu. Na szczęście całe to piękno zostaje zrównoważone niebezpieczeństwem i niekończącymi się trudami - dzięki temu Na głęboką wodę ani przez chwilę nie wydaje się wzniosłą laurką ani surowym kazaniem.”


FIL.ORG.PL / Mikołaj Lewalski

„Specyficzny film, ponieważ łączy takie aspekty jak dramatyzm i poczucie porażki z nadzieją i walką o siebie za wszelką cenę. Koniec końców to przyjemny i dobry film, ze świetnymi kreacjami aktorskimi.”


NAEKRANIE / Norbert Zaskórski

„PFirth umiejętnie prowadzi swojego bohatera przez różne stadia emocjonalne, dając po raz kolejny doskonały popis aktorstwa.”


KLUB FILMOWY OBRAZ i DŹWIĘK / Anna Józefiak