Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułMój syn
Tytuł oryginalnyMy son
GatunekThriller
ReżyseriaCHRISTIAN CARION
ObsadaJAMES McAVOY, CLAIRE FOY
ProdukcjaWielka Brytania
Czas trwania95 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

MÓJ SYN to zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca.

W roli ojca poszukującego swojego syna zobaczymy Jamesa McAvoya, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia. To, co widzowie zobaczą na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy. Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko.

Przeczytaj recenzje:

"Przez ponad półtorej godziny emocje nie opadają nawet na chwilę. „Mój syn” to dobre, emocjonujące i dające do myślenia kino"


Michał Grzybowski / Facetpo40.pl

"Zastosowany w thrillerze „Mój syn" koncept się sprawdza (...). Wyzwala u aktora emocje – to raz. Dwa, bohater jest w podobnym położeniu co widzowie. Aura tajemnicy dobrze robi filmowi."


Gazeta Wyborcza / Piotr Guszkowski

"Eric Dumont odpowiedzialny za zdjęcia świetnie wykorzystuje plenery, ale też doskonale sprawdza się w ciemnych pomieszczeniach. Mrok otacza bohatera, ale wciąż wszystko jest wyraźne i doskonale widoczne. Ciemność staje się niemal namacalna. Atmosferę buduje muzyka Laurenta Pereza Del Mar, która momentami przywodzi na myśl świetny soundtrack Jokera."


Movieway.pl / Małgorzata Czop

"Bond w ludzkim wydaniu"


Anna Grzelczak / Poradnik Domowy

"„Mój syn" to szalenie ciekawe kino eksperymentalne pod względem warsztatowym. Podczas całego, półtoragodzinnego seansu ze zdumieniem obserwowałam Jamesa McAvoya, który wciela się w główną rolę nie znając scenariusza filmu. Sposób nazwany przez reżysera Christiana Cariona improwizacją skutecznie przyciągnął mnie do kina i trzymał przy ekranie do ostatnich chwil. Sama historia dziecka, które zaginęło, dochodzenie do prawdy i poznawanie relacji bohaterów - jednocześnie z aktorem, który gra główną rolę! - to jak rozwiązywanie zagadki w dobrym kryminale."


Katarzyna Oklińska / Radio Nowy Świat

"Strach o własne dziecko jest jednym z najbardziej obezwładniających uczuć jakie może dotknąć rodzica. „Mój syn” Christiana Cariona w niezwykle dobitny sposób daje nam to do zrozumienia."


Marcin Michalski

"„Mój syn" stawia główne pytanie dramaturgiczne już w pierwszej minucie filmu. I odpowiada na nie w ostatniej. To bardzo kompaktowa opowieść. Za takie podejście lubimy kino."


Rafał Lipski

"James McAvoy ma w tym filmie naprawdę ciekawe i trudne zadanie do wykonania - mianowicie jako jedyny z aktorów nie miał dostępu do scenariusza i nie znał finału filmu. Jak na tak daleko posuniętą improwizację, jest to naprawdę rola znakomita. Przy okazji nie sposób oprzeć się sceneriom, w których film jest kręcony i choćby dlatego warto go obejrzeć na dużym ekranie."


Maciej Stasierski / Watching Closely

"Chwyta za gardło i trzyma w napięciu aż do końca seansu. Brak znajomości scenariusza to świetny eksperyment, dzięki któremu James McAvoy nie odgrywa roli, tylko staje się swoim bohaterem. Nareszcie w thrillerze ktoś zachowuje się realistycznie!"


Piotr Olczyk - Multikino / Kontent King

"„Mój syn” to thriller, który zachwyci Was pięknymi krajobrazami Szkocji. Do tego fantastyczna rola Jamesa McAvoya jako Edmonda – zdesperowanego ojca poszukującego zaginionego syna, który jest zdeterminowany, by go znaleźć i ucieka się do coraz bardziej ekstremalnych środków, aby to zrobić. „Mój syn” to dobry thriller. Nasza ocena to 8/10."


Kamil Dzikowski / W tonacji kultury

Zobacz również: