Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułKod Dedala
Tytuł oryginalnyLes traducteurs
GatunekThriller
ReżyseriaRegis Roinsard
ObsadaOlga Kurylenko, Alex Lawther, Riccardo Scamarcio, Lambert Wilson
ProdukcjaBelgia / Francja
Czas trwania105 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Ile warte jest życie, gdy słowa są warte miliony?

Dziewięciu tłumaczy z całego świata zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem. Brak kontaktu ze światem i rygorystyczne zasady zaczynają budzić frustracje.

Kiedy fragment książki, wraz z żądaniem okupu, pojawia się w Internecie, rozpoczyna się polowanie na winnego i wyścig z czasem. Nikt nikomu nie ufa, każdy jest podejrzany, każdy ma motyw a bezwzględny wydawca nie cofnie się przed niczym, by zdemaskować i ukarać ją lub… jego. Trzymające w napięciu kino z zaskakującym finałem.

Film inspirowany kulisami wydania „Inferno” Dana Browna. Tłumacze zostali zamknięci w odosobnionym miejscu, dzięki temu udało się uniknąć piractwa a książka zarobiła 250 milionów dolarów.

Przeczytaj recenzje:

„Doskonała gra aktorska, połączona z doskonałym światem, który zazwyczaj każdemu z nas umyka. Wbijający w fotel thriller, z doskonałą obsadą. No i końcówka, miażdży wszystko! „


SKLEROTYCZKA.PL

"Kod Dedala" trzyma w napięciu, jest szybki, mocny i zaskakujący. Mnogość suspensów w tym filmie jest powalająca. Esencja europejskiego kina. Hollywood(zie), bierz przykład. Wielki plus za wspaniałą współpracę tylu indywidualności z różnych stron świata. Majstersztyk. Idę o zakład, że Amerykanie będą chcieli zrobić własną wersję tego filmu.”


HULTAJ LITERACKI / Ivo Vuco

„“Kod Dedala” to takie europejskie “Knives out”. Dobry wieczór z szaradą.”


RADIO RAM / Jan Pelczar

„Film dostarcza nam na ten temat wielu zwodniczych odpowiedzi, przedstawiając kolejne wersje wydarzeń, i robi to w sposób przekonujący i inteligentny. Jednym z kryteriów wartości kryminału jest zdolność do „uprawdopodobnienia nieprawdopodobnego” (Norweg Jo Nesbo jest w tym mistrzem) i „Kod Dedala” spełnia je w zupełności.”


COJESTGRANE24 / Paweł Mossakowski

Zobacz również: