Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułJEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI
Tytuł oryginalnyRIDERS OF JUSTICE
Gatunekkryminał / akcja
ReżyseriaAnders Thomas Jensen
ObsadaMads Mikkelsen, Nicolas Bro, Lars Brygmann, Nikolaj Lie Kaas
ProdukcjaDania
Czas trwania116 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet!

Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

Nowy film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem.

Przeczytaj recenzje:

"Film jest interesujący, dynamiczny, z ciekawymi, przeplatającymi się wątkami. Dobrze się go ogląda, nie ma ani chwili na nudę."


FILMOSFERA

"To jest totalna petarda. (...) akcja nie odpuszcza przez cały film, a niektóre sceny i dialogi wbijają w fotel prawdą psychologiczną i refleksją nad światem, w którym żyjemy. Rewelacyjne kino."


CHILLI ZET / Maciej Ulewicz

"Mads Mikkelsen naprawdę nas rozpieszcza - po oscarowym “Na rauszu” ma dla nas kolejną doskonałą, intrygującą i wzruszającą rolę."


WYSOKIE OBCASY EXTRA / Maja Staniszewska

"Inteligentny i zabawny. Rozrywka na wysokim poziomie i gratka dla fanów Madsa Mikkelsena."


PANI / Agnieszka Niedek

"Mads Mikkelsen ma w tym filmie oblicze zimne i nieprzystępne, ale całość to dla mnie opowieść o poszukiwaniu ciepła i zrozumienia w grupie całkowicie odmiennych od siebie ludzi."


Wysokie Obcasy / Magdalena Kacalak

"„Jeźdźcy sprawiedliwości" pod warstwą humoru kryją gorycz. I ta gorycz właśnie przywraca Jensena do swojej najwyższej formy - również za sprawą świetnej roli Mikkelsena."


Filmawka / Maciek Kędziora

"Rydwany ognia, co płoną z różnych powodów. Takich dwóch, jak ich czterech, to nie ma ani jednego!"


FDB.pl / Bernadetta Trusewicz

"Jeden z najważniejszych współczesnych skandynawskich twórców wraca i kręci najlepszy film od lat. „Jeźdźcy sprawiedliwości” to czarna komedia, dramat i kino akcji w jednym, a Anders Thomas Jensen gra na emocjach widza dokładnie tak, jak to sobie zaplanował. Nie można nie obejrzeć."


Zdzisław Furgał / Papaya Rocks

"Niesamowita czarna komedia!"


Makak / Antyradio

"Fantastyczne skandynawskie kino. Aktorzy świetnie dobrani z Mads’em Mikkelsenem na czele. Ciekawie poprowadzona fabuła, która potrafi zaskoczyć oraz genialne przejście z dramatu do kina akcji i komedii. Film wyjątkowy, który trzeba zobaczyć."


Kamil Socik / w tonacji kultury

"... jest to urocza komedia bez trzymanki, gdzie prychasz śmiechem w miejscach po których w życiu byś się nie spodziewał, że będziesz się śmiał. A jeszcze nauczysz się trochę o zbiegach okoliczności. "


Człowiek z popkultury / Kamil Śmiałkowski

"Jeśli na planie spotykają się Mads Mikkelsen oraz reżyser i scenarzysta Anders Thomas Jensen to nie ma przypadku i całość musi okazać się filmową petardą. Rewelacyjny mix revange movie z satyrą na teorie spiskowe oraz opowieścią o traumie, odnajdywaniu rodziny i przebaczeniu."


Rafał Pawłowski

Zobacz również: