Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułHOURIA
Tytuł oryginalnyHOURIA
GatunekDRAMAT
ReżyseriaMOUNIA MEDDOUR
ObsadaLYNA KHOUDRI, RACHIDA BRAKNI, HILDA AMIRA, DOUAOUDA
ProdukcjaFRANCJA
Czas trwania104 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala.

Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia. Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.

Przeczytaj recenzje:

Piękny obraz, obraz o kobietach, o sile kobiet, o wspieraniu się, walce o marzenia i magicznej sile tańca. Jak ja lubię takie kino. Polecam Wam bardzo!


PAULINA KOZIEJOWSKA / dziennikarka

Mounia Meddour z ogromną wrażliwością opowiada o zakotwiczeniu w grupie, sile marzeń i chęci do życia, gdy świat wydaje się walić na głowę, ale też o próbie uzdrowienia, odbudowy i przemiany poranionych ciał i umysłów.


ZWIERCIADŁO / Marta Waszkiewicz

Nie przegapcie tego filmu. Napawa siłą i pozytywną energią


SPIDERSWEB ROZRYWKA / Rafał Christ

Houria wyśmienicie kreowana przez Lynę Khoudri ma w sobie niesamowite pokłady wdzięku i siły. Czaruje już od pierwszych scen, a z jej oczu bije hardość i gotowość do działania.


MOVIEWAY / Małgorzata Czop

Zobacz również: