Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułHELMUT NEWTON. PIĘKNO I BESTIA
Tytuł oryginalnyHelmut Newton. The Bad and the Beautiful
Gatunekdokumentalny
ReżyseriaGero von Boehm
ObsadaCharlotte Rampling, Isabella Rossellini, Catherine Deneuve, Grace Jones, Anna Wintour, Helmut Newton
ProdukcjaNiemcy
Czas trwania93 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami?

Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

Przeczytaj recenzje:

"Jeśli jesteście pasjonatami fotografii, film “Helmut Newton. Piękno i bestia” stanie się dla Was nie lada gratką. Jeśli natomiast do robienia zdjęć macie spory dystans, seans tego dokumentu prawdopodobnie zmieni Wasze nastawienie."


Naekranie.pl / Piotr Piskozub

"Zachwyt kobiecym ciałem, nie znaczy że staje się ono towarem. Rozgrzana kontemplacja o sztuce przyjemności i erotyce..."


FDB.pl / Bernadetta Trusewicz

"W każdym wielkim artyście, gdzieś na początku jego kariery, tkwią traumy, które rzutują na wrażliwość oraz postrzeganie. Tutaj również jest ich sporo, ale heroizm Helmuta Newtona polega na tym, że mimo przeszłości nigdy nie wypuścił z rąk fascynacji pięknem."


Moviesroom / Kuba Koisz

"To przede wszystkim obraz współczesnego mężczyzny konfrontującego się z kobiecością. Trudno zresztą o lepszego bohatera dla zobrazowania XX-wiecznych przemian w męskim spojrzeniu na kobietę niż kobiecy fotograf."


Bookoff blog

"Nagość na jego zdjęciach nigdy nie była pornograficzna i wyuzdana. Była symbolem kobiecej siły. Bo Helmut Newton, legenda fotografii, kochał kobiety, ale nie znosił zasad, więc je łamał, 0 czym w dokumencie „Helmut Newton. Piękno i bestia" świetnie opowiada Anna Wintour."


Glamour

"Kobiety stają się ciekawymi narratorkami o człowieku, który był postrzegany jako mizogin i szowinista. Burzą ten wizerunek, budując portret artysty, który kochał kobiece ciało i lubił przekraczać tabu."


Movieway / Małgorzata Czop

"Znakomicie udokumentowany, żywy portret męskiej Leni Riefenstahl świata mody. Mizoginia i maczyzm w służbie elegancji, posągowości i krytyki naszego spojrzenia."


Vogue / Adriana Prodeus

"Przez dekady Helmut Newton kreował obrazy kobiet. Dzisiaj kobiety opowiadają jego historię. Role się odwróciły. Newton byłby zachwycony. Ten film jest taki jak jego bohater: inteligentny, zaczepny i subtelnie perwersyjny."


Kanapa Knapa /Łukasz Knap

Zobacz również: