Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułGAGARINE
Tytuł oryginalnyGagarine
Gatunekdramat
ReżyseriaFanny Liatard, Jérémy Trouilh
ObsadaAlseni Bathily, Lyna Khoudri, Jamil McCraven, Finnegan Oldfield
ProdukcjaFrancja
Czas trwania97 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Tym filmem zachwycili się krytycy „Variety”, „Indie Wire” i „Screen Daily”, nazywając go cudownym debiutem o wyjątkowej energii i sercu.

16-letni Youri spędził całe życie w Gagarine Towers, rozległym, paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, Youri postanawia stawić temu opór. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Dianą i Houssamem, rozpoczyna misję uratowania Gagarine – ich cennego, pełnego wspólnych przeżyć azylu – przekształcając go we własny „statek kosmiczny”…

„Gagarine” to wyjątkowo czuły film, który za pomocą ciepłych, delikatnych kolorów fantastycznie wydobywa magię z codzienności, a jednocześnie oddaje siłę charakteru bohatera.

Przeczytaj recenzje:

"Bardzo dobry film. Uwielbiam taką wrażliwość. Taką wyobraźnię, taką miłość, chcę wierzyć w takich ludzi i taki świat."


Piotr Witkowski / aktor

"Dostajemy historię bardzo blisko bohaterów, wyciszoną, ale też dosadną tam, gdzie trzeba. Liatard i Trouilha wiedzą, jak opowiadać o ważnych rzeczach bez epatowania podniosła aurą i nadmuchaną atmosferą. Skromna i urocza opowieść, która potrafi otulać i przytulać."


Movieway / Małgorzata Czop

"Urocze, wzruszające, potrzebne."


Maciej Ulewicz / Chilli Zet

"Piękny film o uczuciach, marzeniach i sentymencie do miejsc, które były ważne w życiu."


Segregator Aliny / Alina Ert-Eberdt

"Poetycki wymiar "Gagarine" robi ten film unikatowym."


Natalia Mackiewicz / Kinokawiarnia Stacja Falenica

"Delikatny ten film, czuły wręcz, a ukazuje problematykę społeczną, przy której zwykle kino jest krzyczące, agresywne, bardziej populistyczne. To bardzo ciekawa perspektywa."


Jarosław Skóra / Nowe Horyzonty

"Jest to film niezwykle delikatny, ciepły, pełen wrażliwości. Największą wartością w tym filmie jest właśnie jego magia."


Bożena Gierat / Kino pod Baranami

"Poruszająca i na poły bajkowa opowieść, która udowodni Wam, że siła woli ma wymiar całkiem fizyczny."


Ola Salwa / KINO

"„Gagarine" to artystyczne kino w najlepszym wydaniu. Wysmakowany wizualnie film, w którym rzeczywistość płynnie łączy się z magią."


PANI / Agnieszka Niedek

"„Gagarine” ukazuje dynamikę dorastania w bogatym historycznym kontekście. Opłakujemy zamknięty rozdział w historii kraju, równocześnie pokładając nadzieję w nowym pokoleniu."


Indie Wire / Eric Kohn

"Odważnie i po mistrzowsku zanurza się w mieszankę gatunków, otwierając zupełnie nieoczekiwane horyzonty czasoprzestrzenne tym, którzy potrafią dostrzec duszę miejsc i potrafią spojrzeć daleko poza mury."


CINEUROPA / Fabien Lemercier

"Liatard i Trouilh znajdują poezję w codzienności. Debiut który sięga gwiazd."


Screen Daily / JONATHAN ROMNEY

Zobacz również: