Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułENNIO
Tytuł oryginalnyEnnio The Maestro
GatunekDOKUMENT/BIOGRAFICZNY
ReżyseriaGIUSEPPE TORNATORE
Obsada JOHN WILLIAMS QUENTIN TARANTINO BRUCE SPRINGSTEEN HANS ZIMMER PAT METHENY
ProdukcjaWŁOCHY
Czas trwania156 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®.

„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza !

Przeczytaj recenzje:

Film z najlepszym soundtrackiem w dziejach kina.


Łukasz Muszyński / Filmweb

Morricone jest tu fascynujący i wzruszający - wiekowy introwertyk o nobliwym obliczu, który niemalże wpada w trans, gdy dźwiękonaśladowczo sylabizuje tematy filmowe albo analizuje własne partytury, nierzadko innowacyjne, nierozumiane, negowane przez jego byłych nauczycieli.


DZIENNIK.PL / Piotr Dobry / #dobrycynk

Nazwisko Tornatore już na zawsze będzie kojarzyć się w pierwszej mierze z "Cinema Paradiso", listem miłosnym do kina, który szybko po premierze w 1988 roku stał się klasykiem. To jeden z najbardziej szczerych listów miłosnych do X muzy w historii. Niemal ćwierć wieku później Tornatore daje nam "Ennio", którym udowadnia, że kocha on nie tylko filmy, ale również filmowców.


INTERIA.PL / Artur Zaborski

Hołd dla niedawno zmarłego wybitnego kompozytora filmowego – Ennio Morricone. Nie tylko dostajemy okolicznościowe wspominki, ale przede wszystkim wejrzenie w głowę muzyczno-filmowego geniusza. Uczta dla uszu, oczu i artystycznej wrażliwośc


BLIŻEJ EKRANU / Michał Piepiórka

Zobacz również: