Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułDziewczyna we mgle
Tytuł oryginalnyLa ragazza nella nebbia
GatunekKryminał / Thriller
ReżyseriaDonato Carrisi
ObsadaToni Servillo, Jean Reno, Alesso Boni
ProdukcjaFrancja / Niemcy / Włochy
Czas trwania128 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

„Dziewczyna we mgle” jest adaptacją cieszącej się międzynarodową sławą powieści o tym samym tytule.

W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem… lub zabójcą.

Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości – potrzebują spektaklu.

Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury. Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Kiedy coraz trudniej jest ukryć matactwa w śledztwie, sprawa przyjmuje zupełnie inny obrót.

Przeczytaj recenzje:

„Wysmakowany plastycznie neo-noirowy thriller z prostą, ale świetnie poprowadzoną intrygą pełną atrakcyjnych dla widza niespodzianek.”


FILM.ORG.PL / Mariusz Czernic

„Bardzo brutalnie przypomina do czego może doprowadzić pycha oraz nadmierna pewność siebie, a wszystko zrobione z klimatem, głową oraz kilkoma przewrotkami po drodze. Fincher byłby dumny.”


KINOBLOG / Radosław Ostrowski