Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułDalida. Skazana na miłość
Tytuł oryginalnyDalida
GatunekDramat/Biograficzny
ReżyseriaLisa Azuelos
ObsadaSveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve
ProdukcjaFrancja / Włochy / Maroko
Czas trwania127 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Niezwykła, oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia Dalidy.

Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości -zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Przeczytaj recenzje:

„Wyborna biografia, sprawdzająca się przede wszystkim jako przypomnienie o ważnej dla współczesnej muzyki postaci. Nie szarżując pod względem formy, Azuelos stworzyła bardzo angażujący film, dający wgląd w sferę uczuć kobiety rozdartej między najsilniejszymi z żywiołów - miłością a śmiercią.”


KALEJDOSKOP / Maciej Karwowski

„Oprócz samej piosenkarki, w filmie bohaterkami są też jej utwory. Czy to śpiewane podczas występów, czy pojawiające się jako elementy tła niemal cały czas są obecne i przypominają o wielkiej spuściźnie, którą zostawiała po sobie Dalida.”


NAEKRANIE / Tymoteusz Wronka

„Jest spektakularnym widowiskiem muzycznym, którego wspaniale się słucha, nie ma widza, który po wyjściu z kina nie nucił choć jednej piosenki.”


PRZEKŁADANIEC KULTURALNY / Katarzyna Kurowska

„Wywołuje szereg różnych emocji. Zupełnie jak same utwory platynowej artystki.”


FILM / Michał Kaczoń