Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułCzworo dzieci i coś
Tytuł oryginalnyFour Kids and It
Gatunekfamilijny / przygodowy
ReżyseriaAndy De Emmony
ObsadaMichael Caine, Paula Patton, Matthew Goode, Teddie Malleson-Allen, Ashley Aufderheide, Billy Jenkins, Ellie-Mae Siame, Russell Brand
ProdukcjaWielka Brytania
Czas trwania110 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Pełna przygód ekranizacja powieści Jacqueline Wilson o współczesnej rodzinie i dziecięcych marzeniach, które od zawsze pozostają takie same. Gratka dla wielbicieli książki „Pięcioro dzieci i Coś”.

Alice i David właśnie zamierzają wziąć ślub i zabierają czwórkę dzieci na wspólny wyjazd, by im o tym powiedzieć. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że dzieci niekoniecznie za sobą przepadają. Róża uwielbia czytać a jej młodszy brat Robert to nieco gapowaty wrażliwiec. Oboje woleliby trochę spokoju, ale starsza „przyszywana” siostra Psujka ciągle im przeszkadza. Jedyną osobą, która łączy tę skłóconą trójkę jest Magdalenka, młodsza córeczka Alice

Pierwsze wspólne wakacje zapowiadają się jako ciąg kłótni i nieporozumień, aż do dnia pikniku, kiedy dzieci znajdują na plaży magiczne i bardzo zrzędliwe…COŚ. Piaskoludek – bo tak się nazywa zabawna kudłata istota – ma niezwykłą moc spełniania życzeń. Zasada jest taka: jedno życzenie dziennie. Piaskoludek je spełni, ale tylko do zachodu słońca. Nieoczekiwanie na ich drodze staje czarny charakter – Tristan, który odkrywa sekret dzieci i chce zdobyć Piaskoludka na własność…

Zapowiada się szalona przygoda, bo życzenia dzieci bywają bardzo zwariowane i wpędzają je w niezłe tarapaty.

Przeczytaj recenzje:

"Będzie wesoło, będzie wzruszająco, chwilami strasznie. Będzie intrygująco i zabawnie. Wciągająco i magicznie, bo w końcu to film fantasy, chociaż akurat ten aspekt nie jest mocno zaakcentowany. Będzie niepokojąco i niecierpliwie… mniej więcej tak się ten film ogląda. Co dalej, szybciej, niech już idą, niech jadą, niech wracają, bo nie zdążą, niech… Nie będę Wam zdradzać wszystkich „niechów”, za to uczciwie i szczerze polecam film Czworo dzieci i Coś, nie będziecie zawiedzeni. "


W roli mamy - blog

"przyjemnie patrzy się na zabawnego i momentami ironicznego stworka, który uczy dzieci odpowiedzialności. Choć nieco pokraczny, zachwyca szczerymi oczami i wielkim uśmiechem. Sprawia, że ma się go ochotę przytulić i zabrać ze sobą do domu. Dobra lekcja o sztuce dokonywania wyborów i sile tkwiącej we współpracy."


Małgorzata Czop / Movieway

"Czworo dzieci i Coś” to przyjemne, warte zobaczenia kino familijne. Ciekawa propozycja dla całych rodzin, które lubią oglądać ważne i mądre filmy. W tym, oprócz mądrego i życiowego przesłania, nie zabrakło również humoru i elementów fantastycznych. Dzięki temu ogląda się go jeszcze lepiej, a przedstawione wydarzenia są jeszcze ciekawsze."


Tosi mama - blog

"Jeśli chcecie wejść w magię rodziny, która próbuje poukładać dwa porozrzucane światy, pokazać dzieciom, że majątek nie jest najważniejszy, marzenia, które mieliśmy kiedyś mogą okazać się przeterminowane, a prawdziwych przyjaciół znajduje się również w najgorszym momencie swojego życia, to zapraszam serdecznie."


świat książek dla dzieci - blog

Zobacz również: