Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułBorg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Tytuł oryginalnyBorg/McEnroe
GatunekDramat
ReżyseriaJanus Metz Pedersen
ObsadaShia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Sverrir Gudnason
ProdukcjaDania / Finlandia / Szwecja
Czas trwania107 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszechczasów. W roli Johna McEnroe’a – Shia LaBeouf.

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

Przeczytaj recenzje:

„Dzieło z jednej strony świetnie przemyślane, poukładane i opanowane - zupełnie jak sam Borg - a z drugiej - nerwowe i kipiące od emocji jak McEnroe.”


Bartłomiej Paszylk

„Niezapomniane filmowe przeżycie, które można wielokrotnie powtarzać w domu. Wyjątkowo dobrze oglądało się ten film w kinie i to mimo faktu, że ja znłem końcowy wynik tytułowego meczu.”


KALEJDOSKOP / Maciej Stasierski

„Pomimo, że zna się wynik meczu oraz zakończenie całej historii, ogląda się ją z takimi samymi emocjami, jak w przypadku pojedynku na żywo.”


POPKULTURA / Ewa Nowicka

„Pedersen w wywiadach określał swój film mianem sportowego thrillera i nie przesadził z tym określeniem ani trochę. Skupienie się na psychologii bohaterów w jego filmie to strzał w dziesiątkę, pozwalający na nowo poczuć emocje niezwykłego starcia.”


DZIKA BANDA / Maciej Bachorski

Zobacz również: