Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułBigger than us
Tytuł oryginalnyBigger than us
GatunekDOKUMENTALNY
ReżyseriaFLORE VASSEUR
ObsadaMARY FINN, MOHAMAD AL JOUNDE, MEMORY BANDA
ProdukcjaFrancja
Czas trwania95 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Mają między 18 a 25 lat, zmieniali ustawodawstwo, budowali szkoły, mobilizowali tysiące kobiet, mężczyzn i dzieci. Na całym świecie młodzi ludzie mają odwagę, żeby marzyć, eksperymentować i robić w życiu ważne rzeczy, podczas gdy wszyscy inni oraz wszystkie instytucje zawiodły. Co jeśli to oni najlepiej wszystko rozumieją? POSŁUCHAJCIE MŁODYCH!

„Bigger Than Us” prezentowany był podczas tegorocznego MFF w Cannes w sekcji „Kino dla klimatu” mającej na celu zwiększenie świadomość widzów na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na środowisko.

Melati – główna bohaterka filmu „Bigger than Us” – od sześciu lat walczy z zanieczyszczeniem plastikiem, z którym zmaga się jej rodzima Indonezja. Podobnie jak ona, całe młode pokolenie mobilizuje się, żeby naprawić świat. Nastolatkowie i młodzi ludzie na całym świecie walczą o prawa człowieka, klimat, wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, dostęp do edukacji lub żywności. O godność. Sami przeciw wszystkim, czasem ryzykując własnym życiem i bezpieczeństwem, chronią, oskarżają i dbają o innych. O ziemię. To oni dokonują zmian.

Melati podróżuje po całym świecie, żeby ich spotkać. Chce zrozumieć, jak się nie poddawać i dalej robić swoje. Od faveli w Rio po odległe wioski Malawi, od tratw przybijających do wybrzeży wyspy Lesbos, po ceremonie organizowane przez rdzennych Amerykanów w górach Colorado – Rene, Mary, Xiu, Memory, Mohamad i Winnie pokazują nam świat, gdzie rządzą odwaga i radość, gdzie ludzie poświęcają się wyższym celom.

W czasach, kiedy wydaje się, że wszystko się rozpada, ci młodzi ludzie pokazują nam, jak żyć.

Przeczytaj recenzje:

Bigger Than Us" pozostawia w widzach nadzieję, że są młodzi ludzie, którzy mają odwagę i siłę, żeby walczyć z godnością o lepszą przyszłość. Nawet jeśli ta walka wymaga wielu poświęceń i gotowości, aby nie poddawać się w zderzeniu ze strachem i bezradnością dorosłych


TVN24 / Tomasz Marcin Wrona

Sygnał pozytywnego sprzeciwu dla młodych ludzi


Variety

Wyreżyserowany przez Flore Vasseur film dokumentujący podróże stawia na prostotę i fotogeniczność. To zgrabnie zrealizowane kompendium inspirujących i dających nadzieję opowieści z pozytywnym przesłaniem.


Screen Daily

„Bigger Than Us” pokazuje, że młodzi ludzie na całym świecie biorą sprawy we własne ręce, często wbrew silnym sprzeciwom, zastępując w tej roli rządzących. Nie jest to jednak wyłącznie historia o sprzeciwie lub odwadze, żeby oczekiwać więcej. Film opowiada o prostej potrzebie przynależności oraz pokazuje, jak współistnieją ze sobą chęć poczucia, że jest się częścią grupy oraz pragnienie działania w słusznej sprawie.


Eye For Film / Sunil Chauhan

Zobacz również: