Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułBEZMIAR
Tytuł oryginalnyL IMMENSITA
GatunekDRAMAT
ReżyseriaEmanuele Crialese
ObsadaPenélope Cruz, Vincenzo Amato
ProdukcjaWŁOCHY/FRANCJA
Czas trwania97 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Prowokujący obraz rodziny z lat siedemdziesiątych w czasie ważnych zmian kulturowych i społecznych rozgrywających się w blasku rzymskiego splendoru.


Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodkogorzki.

Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś. Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością.
Najstarsza córka, Adriana (11) korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to do rodzinę do krytycznego punktu.

Przeczytaj recenzje:

W filmie „Bezmiar”, którego akcja rozgrywa się w Rzymie lat 70-tych, nie brakuje olśniewających i magicznych scen, a największym atutem jest wyrazista i bardzo ciekawie zarysowana postać kilkunastoletniej dziewczynki borykającej się z problemem tożsamości płciowej.


POCIĄG DO KINA

Penélope Cruz nigdy nie była na ekranie tak piękna i bezsilna jednocześnie. Jej bohaterka Clara to kobieta, która jest marzeniem, do którego aspirują inne kobiety i za którym gonią mężczyźni. Jest iluzją, którą stworzyła, i pułapką, z której nie potrafi się wydostać. „Bezmiar” to kino, które pozwala dotknąć czyjegoś cierpienia tak naturalnie, jakby dotykało się własnego ciała.


VOGUE / Adriana Prodeus

Seans „Bezmiaru” jest niezwykle przyjemny dla oka, ponieważ zarówno charakteryzacja, jak i kostiumy zasługują tutaj na szóstkę z plusem. „Bezmiar” Emanuela Crialese to samo życie ze świetną grą aktorską w efektownej scenerii. W końcu to Włochy.


KMAG

Poruszająca opowieść o uwięzieniu. Subtelna i precyzyjna wizualnie historia, która nie wpada w szufladki kina queer czy dramatu rodzinnego.


MOVIEWAY / Małgorzata Czop

Zobacz również: