Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułBABY BROKER
Tytuł oryginalnyBROKER
GatunekDRAMAT
ReżyseriaHirokazu Koreeda
ObsadaBae Doona ; Song Kang-ho; Ji-eun Lee
ProdukcjaKOREA POŁUDNIOWA
Czas trwania129 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Sanghyun (Song KangHo, znany z ,,Parasite’’) i jego przyjaciel Dongsoo (Gang DongWon) żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sanghyun i Dongsoo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci.
Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka.


Porywacze przekonują ją, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woosunga, więc dziewczyna wyrusza z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety

„Baby Broker” to cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytania o kwestie etyki, wolności wyboru, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.

Przeczytaj recenzje:

Baby Broker powstał w Korei, ale pokazuje uniwersalne dramaty, jak bardzo człowiekowi potrzebne jest uczucie.


RZECZPOSPOLITA / BARBARA HOLLENDER

Jeszcze raz wyrażona ta sama myśl co w Złodziejaszkach, tylko teraz dotyczy porwania niemowlaka. Niezmiennie reżyser pozostaje cudownie wrażliwym humanistą.


TOMASZ RACZEK

Bohaterowie tworzą specyficzny rodzaj więzi i skomplikowaną konfigurację rodzinną. Wypowiadane słowa bohaterów „dziękuję, że się urodziłeś” w jednym z hotelowych pokoi dowodzi, że są dla siebie czymś więcej niż jedynie wspólnikami w interesach. Razem tworzą „rodzinę”, która nie jest połączona ze sobą genami, a poczuciem bliskości i wsparcia.


KMAG / Julia Goljan

Niektóre spostrzeżenia, które wybrzmiewają w "Baby Brokerze", powracają w pamięci na długo po seansie kinowym.


TVN24 / Tomasz Marcin Wrona

Zobacz również: