Kinowe hity w domu

Zwiastun:

TytułAnimal
Tytuł oryginalnyAnimal
Gatunekekologiczny / dokument
ReżyseriaCYRIL DION, WALTER BOUVAIS
ObsadaJANE GOODALL, BELLA LACK, VIPULAN PUVANESWARAN
ProdukcjaFRANCJA
Czas trwania105 min.

Zobacz na:

Zwiastun:

Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony  zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolożka znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami.

Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają mianem „szóstego masowego wymierania” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

Ten film nie tylko podsumowuje obecną sytuację, lecz także zwiększa świadomość widzów.

„Animal” ma wstrząsnąć widzami, wrzucić ich do dzikiego świata zwierząt, który bardzo różni się od tego świata, który znają, czyli swoich coraz bardziej zamkniętych miejskich środowisk. Autorzy nakręcili sceny krajobrazów, zwierząt i ekosystemów z myślą o wywołaniu silnych emocji. Ścieżka dźwiękowa przeniesie nas do dżungli, na step albo do gospodarstwa wiejskiego…

Przeczytaj recenzje:

„Animal” to wbrew pozorom film o… ludziach. O naszej niszczycielskiej sile, bezmyślności, głupocie, ale i niezwykłej umiejętności kolektywnego działania w obliczu zagrożenia i wiążącej się z nim nadziei.


Głos Kultury / Magdalena Przepiórka

„Animal” powinni zobaczyć wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Tak jak wierzę, że młode pokolenie ma w sobie pokłady nadziei i energii do działania, tak widzę, że dorosłym przydałaby się lekcja pokory i nauki słuchania młodych.


ORGANICZNI.EU / Joanna Baranowska

Film jest przepiękny, poruszający, dający do myślenia, skłaniający do refleksji i w stanowczy, ale ciepły sposób zachęcający by każdy zaczął działać na rzecz ochrony bioróżnorodności.


Gdański Ogród Zoologiczny

Miejmy nadzieję, że ten film znajdzie szerokie grono odbiorców, którzy dostrzegą status człowieka na naszej planecie i zobaczą, jak ważna jest integracja z naszym środowiskiem naturalnym.


UPCOMING / 4/5

Zobacz również: